Polscy przedsiębiorcy często muszą korzystać z pożyczek, gdyż tylko dzięki nim udaje im się przeprowadzać procesy modernizacyjne bądź pokrywać koszta zakupu nowych towarów lub surowców, podczas gdy kontrahenci zwlekają z uregulowaniem faktur. Wielu właścicieli małych zakładów narzeka jednak na skomplikowane procedury przyznawania wsparcia finansowego w bankach oraz zwraca uwagę na fakt, że czas oczekiwanie na gotówkę jest zbyt długi.

Czy można skorzystać z uproszczonych procedur?

Banki oraz pozostałe instytucje nie pozostają jednak na te głosy obojętne. Starają się one uzyskać większe zaufanie biznesmenów poprzez oferowanie im nowych rozwiązań, które znacznie ułatwiają wnioskowanie o niezbędne sumy. W niektórych placówkach bankowych można już bowiem skorzystać z kredytów dla firm bez zaświadczeń. Tego typu zobowiązania są udzielane głównie przez Internet i dotyczą jedynie tych przedsiębiorców, którzy prowadzą konto firmowe w danym oddziale.

Zwykle brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o braku zaległości wobec ZUS i US oraz dokumentowania dochodów za pomocą ksiąg rachunkowych wynika z faktu, iż placówka bankowa jest w stanie kontrolować wysokość i częstotliwość wpływów na rachunek przedsiębiorstwa, a także z jej wiedzy na temat tego, czy dany zakład co miesiąc opłaca wszystkie należne składki. Większe zaufanie do przedsiębiorcy skutkuje możliwością zaciągnięcia zobowiązania finansowego nawet w ciągu kwadransa. Jest to bardzo duże ułatwienie zwłaszcza dla biznesmenów, którzy prowadzą niewielkie spółki i nie zatrudniają wielu pracowników.

Gdy bank odmawia

Niestety, banki wciąż nie patrzą łaskawym okiem na nowych przedsiębiorców. Ci właściciele biznesów, którzy działają na rynku krótko oraz mają konta w innych placówkach niż ta, która udziela wsparcia finansowego za pośrednictwem Internetu, zwykle nie mają szans na szybki zastrzyk gotówki z banku. Mogą starać się o niego jedynie w instytucjach, których domeną jest udzielanie szybkiego wsparcia finansowego w formie chwilówek. Oferta ta jest bowiem kierowana również do przedsiębiorców.

W instytucjach pozabankowych od pożyczkobiorców nie wymaga się przedstawiania żadnych zaświadczeń ani wykazywania swoich dochodów. Reguła ta dotyczy zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, dzięki czemu podmioty tego typu nie utrudniają finansowania działalności różnego typu biznesów. W ramach tej formy wsparcia gotówkowego dla działalności gospodarczych można uzyskać do 20 tysięcy złotych na cele obrotowe lub inwestycyjne.

Minusem korzystania z usług instytucji pozabankowych jest konieczność płacenia wyższych odsetek i rat w cotygodniowych odstępach. Jednak dla przedsiębiorców, którzy nie mają alternatywy dla tego rozwiązania i którzy nie mają czasu, by starać się o gotówkę w sposób inny niż przez Internet, jest to łatwo dostępne i szybkie rozwiązanie kłopotów finansowych. Należy jednak pamiętać, że trzeba z niego korzystać ostrożnie, gdyż nadmierne zadłużanie prowadzonej spółki może skutkować jej całkowitym bankructwem.

BGŻ BNP PARIBAS

Błyskawiczna decyzja!

Do 200 000 zł
Krótki i prosty formularz
Niskie RRSO
Cała procedura przez stronę banku
Okrest kredytowania do 10 lat
Na dowolny cel
x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.